Cykl wpisów dotyczących podstaw Excela dla początkujących.

 • Funkcja JEŻELI
  Funkcja JEŻELI należy do grupy funkcji logicznych, a jej działanie opiera się na sprawdzeniu czy wskazany test logiczny jest prawdziwy czy fałszywy. Jest to jedna z najpopularniejszych funkcji w programie Excel, dlatego jej znajomość jest kluczowa przy pracy w tym programie. Jeśli mamy do sprawdzenia więcej niż dwa warunki, możemy użyć wielu funkcji JEŻELI.
 • Data w Excelu
  Jeżeli data w Excelu sprawiła Ci kiedykolwiek problem, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego dlaczego Excel nie zawsze uznaje Twoją datę za datę. Zobaczysz jak łatwe może być odejmowanie dat od siebie. Na koniec przekonasz się, że w Excelu jest data, której w rzeczywistości nie było. Gotowi?
 • Formatowanie niestandardowe
  Formatowanie niestandardowe umożliwia nam modyfikowanie dostępnych kodów formatów, dostosowując je do swoich potrzeb. W zależności od wersji programu możemy dodać nawet do 250 niestandardowych formatów. Zobacz jak tworzyć własne formaty danych.
 • Formatowanie komórek w programie Excel
  Formatowanie komórek jest podstawową czynnością, z którą spotkamy się tworząc jakiekolwiek zestawienie w programie Excel. Program umożliwia nam wiele różnych formatów, dzięki którym nasze dane zachowują się w określony sposób.
 • Excel dla początkujących – rozpoczęcie cyklu
  Excel to potężny program typu arkusz kalkulacyjny z pakietu Microsoft Office. Jest on stosowany w praktycznie każdej firmie, większości instytucjach oraz przez osoby prywatne w warunkach domowych.